Aktualności z przedszkola

Las w czterech porach roku - jesienna wycieczka do lasu Żuczków i Mróweczek

Leśna wyprawa wydaje się być fantastycznym pomysłem na lato i wczesną jesień. Tak naprawdę jednak las jest wspaniałym miejscem o każdej porze roku, dlatego Żuczki i Mróweczki w tym roku szkolnym poznają cztery oblicza polskiego lasu i odkrywać będą jego niepowtarzalny urok.

Pierwsza wyprawa do lasu już za nami. Żuczki i Mróweczki udały się na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody Grąd Radziwiłłowski w Nadleśnictwie Nurzec. Spacerując po lesie razem z paniami leśniczymi przedszkolaki obserwowały naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt, słuchały leśnych odgłosów. Dowiedziały się też wielu interesujących ciekawostek na temat drzew i życia zwierząt.

Gorąco dziękujemy pani Katarzynie Marciszonek za wspaniałą i cenną lekcję przyrody. Wspólna wędrówka po lesie, obserwacje i rozmowy o tym, co się dzieje wokół, rozbudziły ciekawość dzieci, pomogły zrozumieć, jak ważny jest szacunek dla przyrody i jakie korzyści niesie ze sobą kontakt z naturą.

Kategoria: Z przedszkola